Adopcja serca

|    napisane przez:
                               „Biedni potrzebują naszych serc by im służyły,

naszych serc, by ich kochały.”

(bł. Matka Teresa z Kalkuty)

Nasza szkoła, realizując założenia planu wychowawczego, w którym wpisana jest działalność misyjna, angażuje się od kilku lat w dzieło:  „ADOPCJI SERCA – SZANSA DLA SIEROT AFRYKI.”

Celem tej akcji, którą prowadzimy od 2006 roku jest uwrażliwienie i wychowanie dzieci do wzajemnej pomocy  na potrzeby drugiego człowieka.

Utrzymanie jednego dziecka w Afryce to jedynie 70 zł miesięcznie.

Z tej racji uczeń przekazuje 1 zł miesięcznie, dzieląc się tym co sam posiada z ubogimi dziećmi w Afryce.

Ta przekazywana przez naszych uczniów kwota jak się wydaje niewielka, jest w swojej istocie ofiarą z kieszonkowego, oddaną w ramach solidarności z ubogimi. Z tego punktu widzenia staje się ona ofiarą serca, która stanowi wartość bezcenną (wdowim groszem). Materialnie – ratuje życie afrykańskiego dziecka ale i rozszerza serca naszych uczniów, uświadamiając im, że sami mamy wiele okazji do dzielenia się miłością.

Informacje szczegółowe o akcji można znaleźć na stronie  http://www.maitri.pl/

Nasz podopieczny:

CHŁOPIEC
Imię: PIERRE
Nazwisko: RUKIZA
Data urodzenia: 1998r. BUSORO

Ojciec nie żyje od 1997r., mama żyje. Ma jednego brata i dwie siostry. Rodzina mieszka w blaszanym baraku, słabo wyposażonym w sprzęty domowe. Rodzina posiada kawałek niezbyt żyznej ziemi, której nie jest w stanie uprawiać, gdyż matka jest chora i co tydzień musi przyjmować lekarstwa w przychodni. Pierre uczęszcza do szkoły, ale ciężko mu się uczyć z powodu ciężkich przeżyć związanych ze śmiercią ojca i chorobą matki. Chłopiec jest zdrowy, ale potrzebuje materialnego i moralnego wsparcia w życiu codziennym. Aktualny poziom wykształcenia – drugi etap edukacyjny - 74%

POTRZEBY:
Zgłaszane do placówki misyjnej – przybory szkolne i kontynuacja nauki.