Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /sp343/archiwalna/plugins/system/gantry/gantry.php on line 406
Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /sp343/archiwalna/libraries/joomla/application/application.php on line 481

Warning: Declaration of JCacheControllerView::get(&$view, $method, $id = false, $wrkarounds = true) should be compatible with JCacheController::get($id, $group = NULL) in /sp343/archiwalna/libraries/joomla/cache/controller/view.php on line 0

Warning: Declaration of JParameter::loadSetupFile($path) should be compatible with JRegistry::loadSetupFile() in /sp343/archiwalna/libraries/joomla/html/parameter.php on line 0

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /sp343/archiwalna/components/com_k2/models/item.php on line 881

EUROPEJSKI TYDZIEŃ ŚWIADOMOŚCI DYSLEKSJI

19.10.2016    |    posted by: 

EUROPEJSKI TYDZIEŃ ŚWIADOMOŚCI DYSLEKSJI

UCZEŃ PODWÓJNIE WYJĄTKOWY

W dniach 3-7.10.2016 w naszej szkole odbył się Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji.

W ramach tego wydarzenia uczniowie mieli szansę uczestniczenia w różnorodnych akcjach
i mogli zapoznać się także z informacjami o trudnościach, z jakimi muszą zmierzyć się dyslektycy, a także z koleżeńskimi sposobami na dysleksję.

Uczniowie klas starszych czytali baśnie Andersena i bajki Disneya swoim młodszym kolegom realizując projekt „Dzieci czytają dzieciom”. Wspólne czytanie wywołało wśród uczniów wiele pozytywnych emocji, a także wzbudziło zainteresowanie czytelnictwem.

W forum szkoły powstała Galeria Sławnych Dyslektyków, gdzie klasy zawiesiły wykonane wspólnie gazetki przedstawiające znane postacie. Sławni z dysleksją stali się symbolem tego, że pomimo trudności każdy ma swoje mocne strony.

Podczas Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji uczniowie dowiedzieli się, który rodzaj przyswajania informacji najbardziej im odpowiada. Na godzinie wychowawczej wykonali testy inteligencji wielorakich. Wspólnie tworzyli też dyktanda z trudnościami ortograficznymi, których publikacja nastąpi niedługo. Nasi uczniowie wzięli udział w konkursach plastycznych „Baśniowy Andersen” oraz „Karykatury sławnych dyslektyków” – ogłoszenie wyników konkursów niebawem.

W szkole pojawiły się także Wyzwania Pana Dysmana - superbohatera, stawiającego przed uczniami wyzwania super mocy: super wzroku, słuchu, sprawnego ciała, ręki i elokwencji.

W ramach Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji uczniowie wzięli udział w konkursach plastycznych „Baśniowy Andersen” oraz „Karykatury Sławnych Dyslektyków” – ogłoszenie wyników konkursów niebawem.

Zachęcamy rodziców do poszerzania swojej wiedzy na temat trudności w nauce czytania i pisania poprzez uczestnictwo w warsztatach (zapisy na warsztaty This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.):

  • Dysleksja – jak pracować z dzieckiem z trudnościami w czytaniu (25.10.2016, godz. 17:30),
  • Dysgrafia – jak pracować z dzieckiem z trudnościami w pisaniu (22.11.2016, godz. 17:30).
 

 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /sp343/archiwalna/templates/theme1188/html/com_k2/default/item.php on line 284