ul. Kopcińskiego 7
02-777 Warszawa
Tel./fax: 22 643 84 54 

2 maj 2018 r.
Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 343 im. Matki Teresy z Kalkuty w Warszawie
ul. Kopcińskiego 7, 02-777 Warszawa
Stop udarom

szkoła

O nas, kadra pedagogiczna, osiagniecia...

czytaj

Szkoła

Uczniowie

Plan lekcji, konkursy, gazetka...

czytaj

Uczniowie

Rodzice

Informacje dla rodziców, Rada rodziców.

czytaj

Rodzice

Smaller Default Larger

b_150_100_16777215_00_images_dok_szkola_StopUdarom.jpg

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 343 im Matki Teresy z Kalkuty bierze udział w organizowanej od 6 lat przez Stowarzyszenie „Udarowcy – Liczy się wsparcie” oraz firmę Boehringer Ingelheim kampanii STOP UDAROM. Jednym z jej elementów jest Program Edukacyjny na rzecz Profilaktyki Udarowej, realizowany pod hasłem „I Ty możesz zostać superbohaterem”. Projekt kierowany jest do uczniów klas piątych szkół podstawowych. Ma formułę interaktywnych warsztatów, które uczą jak rozpoznać i właściwie zareagować w sytuacji wystąpienia objawów udaru mózgu. Celem jest dostarczanie wiedzy, budowanie świadomości uczniów. Organizatorzy stawiają na edukację młodych ludzi, bo choć udarem w największym stopniu zagrożeni są ludzie starsi, to wiedza zdobyta w młodym wieku procentuje przez całe życie. Organizatorzy uważają również, że poprzez młodzież można dotrzeć do pokolenia rodziców i dziadków, którym ta wiedza będzie przekazana. Wiadomo też, że  młodzi ludzie mogą niejednokrotnie pomóc (jeśli wiedzą jak to zrobić) w sytuacjach krytycznych  i okazać się wtedy superbohaterami.

W naszej szkole edukatorzy kampanii STOP UDAROM od dwóch lat przeprowadzają lekcje warsztatowe na temat udaru mózgu. Dało się zauważyć duże zaangażowanie uczniów w przedstawianą tematykę i chęć podejmowania działań nawet poza wyznaczonym planem.

We wnętrzach naszej szkoły i z udziałem naszych uczniów nakręcony został również film ilustrujący omawiany problem oraz promujący program pt. „I Ty możesz zostać superbohaterem”.

Zapraszamy do obejrzenia filmu Stop udarom film o programie dla SP klas 5

 

w naszej szkole

Lifestyle

nauczyciele

Kadra pedagogiczna

czytaj

galeria

foto galeria

Foto galeria SP343.

czytaj

przyjaciele szkoły

przyjaciele szkoły

O naszych partnerach

czytaj