ul. Kopcińskiego 7
02-777 Warszawa
Tel./fax: 22 643 84 54 

11.11.2019 r. 101 rocznica odzyskania niepodległości
8.11 Wszyscy na galowo, a już 11.11 bierzemy udział w akcji "DO HYMNU"
Puchacz

 

Bubo bubo – czy wiecie, że tak brzmi łacińska nazwa sowy z gatunku puchacz? 2 maja 2018 r. w warszawskim ZOO urodziła się samiczka Bubo bubo. Ponieważ symbolem naszej szkoły jest sowa, postanowiliśmy wziąć tę samiczkę pod nasze skrzydła! Na mocy porozumienia z warszawskim Ogrodem Zoologicznym, będziemy finansować utrzymanie samiczki, a ZOO powiadomi o tym wszystkich odwiedzających odpowiednią informacją zamieszczoną przy miejscu, w którym nasza podopieczna mieszka. Wkrótce ogłosimy konkurs dla naszych uczniów na imię dla naszej pani puchacz. Spójrzcie na zdjęcia – prawda, że nasza Bubo bubo wygląda pięknie?  

Ciekawostki: puchacze są najbardziej aktywne o zmierzchu i w nocy, a w dzień odpoczywają na drzewach i w zagłębieniach skalnych. Jest to dość płochliwa sowa. Prowadzi osiadły i skryty tryb życia. Puchacz ma duże oczy zwrócone do przodu, razem z dziobem otoczone tak zwaną szlarą. Na głowie dwie kępy piór przypominają uszy. Puchacz doskonale widzi i słyszy. Ma charakterystyczne żółte lub pomarańczowe tęczówki oczu. Przez cały rok przebywa w obrębie swojego rewiru. Jej lot jest cichy i szybki. Pohukiwanie puchacza można usłyszeć z odległości nawet 3 km! 

Pozdrawiamy

Rada Rodziców przy SP 343

Szkolny konkurs "Wybieramy imię dla puchacza" szczegóły http://sp343.edu.pl/index.php/78-aktualnosci/250-konkurs-puchacz 

 

 

 

Europejski tydzień kodowania

{nomultithumb} 

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 343 im. Matki teresy z Kalkuty w Warszawie
ul. Kopcińskiego 7, 02-777 Warszawa
Stop udarom
Ochrona Danych Osobowych
RODO

szkoła

O nas, kadra pedagogiczna, osiagniecia...

czytaj

Szkoła

Uczniowie

Plan lekcji, konkursy, gazetka...

czytaj

Uczniowie

Rodzice

Informacje dla rodziców, Rada rodziców.

czytaj

Rodzice

Smaller Default Larger

Szkolny  MasterChef

Z inicjatywy MSU 6 listopada 2019 r. odbył się pierwszy szkolny konkurs na klasowego MasterChefa. Wzięły w nim udział klasy 1-3.

Konkurencja była ogromna. Uczniowie każdej klasy wylosowali jedno warzywo i jeden owoc, które miały stanowić inspirację do wykonania jak najbardziej wymyślnych, smacznych i cieszących oko potraw. Przygotowali pyszności w klasach, pod okiem Wychowawców oraz w grupach zadaniowych, które nadzorowane były przez Rodziców.

Wszyscy stanęli na wysokości zadania – pojawiły się akcenty
z wielu kuchni świata – była włoska pizza a’la vegetariana, greckie Tzatziki, indyjski hummus… Nie zabrakło niepowtarzalnych wymysłów własnych:).

Wśród prezentowanych potraw znalazły się te super zdrowe
i energetyczne… Było pikantnie, ale nie zabrakło też aromatycznych szarlotek, śliwek zatopionych w cieście i gruszek w czekoladzie…

Komisja stanęła przed bardzo trudnym wyborem. Po niezwykle burzliwych obradach i z pełnymi brzuszkami postanowiła przyznać tytuł szkolnego Master Chefa.

Miło nam poinformować, że tytuł ten wywalczyła klasa 1c.

Komisja przyznała wyróżnienia klasom: 2a, 2b, 3A

 b_150_100_16777215_00_images_aktualnosci_2019_MC1.JPG b_150_100_16777215_00_images_aktualnosci_2019_MC2.JPGb_150_100_16777215_00_images_aktualnosci_2019_MC3.JPG

Więcej zdjęć w naszej galerii http://sp343.edu.pl/index.php/galeria/91-galeria-2

 

w naszej szkole

Lifestyle

nauczyciele

Kadra pedagogiczna

czytaj

galeria

foto galeria

Foto galeria SP343.

czytaj

przyjaciele szkoły

przyjaciele szkoły

O naszych partnerach

czytaj