ul. Kopcińskiego 7
Tel./fax: 22 643 84 54

Smaller Default Larger

Opieką nad szkolną biblioteką zajmują się p. Agnieszka Dąbrowska i p. Aleksandra Rychlik Biblioteka czynna jest w godzinach:

SZANOWNI PAŃSTWO,

w miesiącu maju 2018 roku nasza szkoła otrzymała dofinansowanie w wysokości 15 tysięcy złotych na zakup nowości wydawniczych dla dzieci i młodzieży w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Główne cele tego programu to: wzmocnienie potencjału i roli biblioteki szkolnej poprzez zakup nowości wydawniczych oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów. Dzięki pozyskanym środkom finansowym nasza biblioteka wzbogaciła się o nowe książki, które ostatnio dotarły do szkoły. Chwila cierpliwości i wszyscy będą mogli się cieszyć z nowych tytułów. Jest ich prawie 850 sztuk.

Książki tuz po obłożeniu w folie są w rękach czytelnikówWyczekane DOMKI NA DRZEWIESuper lektura, nie tylko dla chłopakówSami sprawdźcie czy ZUZA to ŁOBUZACoś dla fanów twórczości Brandona MullaCoś dla fanów twórczości Brandona Mullab_150_100_16777215_00_images_szkola_biblioteka_10.jpgb_150_100_16777215_00_images_szkola_biblioteka_11.jpg

Zadania biblioteki szkolnej określone w „Manifeście bibliotek szkolnych” IFLA/UNESCO. 2012):

• wspomaganie i podnoszenie rangi celów edukacyjnych wyznaczonych przez programy nauczania i program pracy szkoły;
  • wyrabianie i pogłębianie u dzieci nawyku czytania i uczenia się;
  • pomaganie wszystkim uczniom w nauce i wyrabianiu umiejętności przetwarzania i przyswajania informacji;
  • organizowanie działań rozwijających świadomość oraz wrażliwość kulturową i społeczną;
  • propagowanie czytelnictwa w szkole i poza nią, reklama usług i inicjatyw biblioteki

Od roku szkolnego 2017/2018 biblioteka mieści się w sali nr 18. Księgozbiór naszej biblioteki obejmuje lektury obowiązkowe oraz uzupełniające dla uczniów klas I – VII, a także pozycje z literatury pięknej dla dzieci i młodzieży. Uczniowie mogą również korzystać z księgozbioru podręcznego – encyklopedii, leksykonów, słowników językowych. Uczniowie klas starszych mają do dyspozycji 2 stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu.

Dokumenty do pobrania.

- Regulamin biblioteki