ul. Kopcińskiego 7
02-777 Warszawa
Tel./fax: 22 643 84 54 

Szkoła

Smaller Default Larger

Dokumentacja 2019/2020

KONCEPCJA PRACY SZKOŁY PODSTAWOWEJ Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI NR 343 IM. MATKI TERESY Z KALKUTY W WARSZAWIE

ROK SZKOLNY 2019/2020

„Czasy się zmieniają, a my zmieniamy się wraz z nimi”

(sentencja łacińska)

 

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami. 

 NAUCZYCIELE 2019 / 2020

ZESPOŁY PRZEDMIOTOWE

 

Nazwa zespołu 

Skład zespołu

 

Zespół edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej

Ewa Wierzbicka - przewodniczący

Emilia Konopka

Alina Malinowska

Grażyna Kłopotowska

Paulina Szramowska

Joanna Szczucka

Emilia Antczak

Marta Gibniewska

Małgorzata Smogorzewska

Zespół humanistyczno- artystyczny

Paweł Kocemba - przewodniczący

Joanna Kopytowska

Grzegorz Kucharczyk

Tomasz Krzych

Marzena Szwaj (s. Monika)

Ks. Tomasz Bieńkowski

Agnieszka Dąbrowska

Anna Sapiejewska

Natalia Jarosiewicz

Aleksandra Rychlik

Remigiusz Krzemiński

Marianna Gwardys-Bartmańska

Grażyna Kłopotowska

Katarzyna Smolarska

Krystyna Zagrabska

 

 

Zespół nauk ścisłych i przyrodniczych

Danuta Kotowicz - przewodniczący

Janina Nejczyk

Katarzyna Żołędź

Patrycja Walicka

Ewa Gruba

Sylwia Cabaj

Magdalena Zajkowska

Wojciech Rupniewski

Mariusz Małysa

Dorota Vyas

Remigiusz Kamiński

Zespół języków obcych

Joanna Trzcionka - przewodniczący

Aleksandra Grabowska

Marta Relich

Renata Słupska

Konrad Krzemiński

Alina Zhukel

 Zespół wychowania fizycznego

Ewa Redwan - przewodniczący

Mateusz Sołtys

Piotr Zawadzki

Paweł Śpiewak

Zespół psychologiczno- pedagogiczny

Anna Rykaczewska - przewodniczący

Dorota Maciejewska

Hanna Bożym

Anna Skowyrska

Ewa Osiak

Magda Puczyk

Karolina Wielec

Joanna Szczucka

Małgorzata Radzikowska

Paulina Kuzicka

Joanna Ławicka

Magdalena Śpiewak

Sylwia Kanty

 

Zespół nauczycieli wspomagających

 

                         

Magdalena Simonow - przewodniczący

Ewa Terlecka

Magdalena Prymas

Renata Latoszek

Katarzyna Przastek

Aleksandra Drużdż

Anna Smardzewska

Dorota Bogucka

Kamila Tębłowska

Monika Kowalczyk

Agnieszka Paziewska

Krzysztof Browarny

Zespół nauczycieli świetlicy

Irena Polewicz - przewodniczący

Anna Morzyk

Irena Stawrowska

Jolanta Kubalska

Iwona Krzysztoporska

Anna Mróz- Przybysiak

Paweł Śpiewak

Katarzyna Krzych

Katarzyna Zając

Teresa Witak

Beata Głogosz

Jagoda Grzywacz

 

Kalendarium imprez, uroczystości, wydarzeń zaplanowanych w roku szkolnym 2019/2020 

w Szkole Podstawowej nr 343 im. Matki Teresy z Kalkuty

 

Wrzesień 2019

 

Data Działanie
02.09.2019 Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020
05.09.2019 Dzień Patrona
20.09.2019 Udział w akcji „Sprzątanie Świata” organizowanej przez Urząd Dzielnicy Ursynów klasy I-VIII
26.09.2019 Europejski Dzień Języków
26.09.2019 Ogólnopolska Olimpiada Matematyczna Juniora
30.09 - 4.10. 2019 Szkolny konkurs Mistrz Tabliczki Mnożenia w ramach obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia
09.2019 Konkurs Informatyczny  „Bóbr”
  Konkurs Informatyczny   „Logia”
  Badania przesiewowe logopedyczne i ryzyka dysleksji

 

Październik 2019
04.10.2019 Piknik jesienny/wyprzedaż garażowa
14.10.2019 Ślubowanie klas I   
10.2019 Konkurs poezji dziecięcej
październik  - etap szkolny, listopad - etap rejonowy, ? etap wojewódzki Matematyczny Konkurs Kuratoryjny
październik  - etap szkolny, listopad - etap rejonowy Konkurs Kuratoryjny z Języka angielskiego
październik  - etap szkolny, listopad - etap rejonowy Kuratoryjny Konkursie z Geografii
Listopad 2019
  Święto Odzyskania Niepodległości - „Rekord dla Niepodległej”
  „Dzień sensoryczny” w ramach Tygodnia Dysleksji
  Konkurs- Matematyczny Alfik
  Listopadowa zaduma – wieczór poezji 
Grudzień 2019
  Jasełka
  Konkurs- Matematyczne zabawy  
  Ursynowskie Forum Wolontariatu 
  Akcja informacyjna: objawy ryzyka dysleksji
  Szkolny Konkurs na prezentację świąteczną w Schatun
Styczeń 2020
  Bal Karnawałowy  kl I-III
  Dzień Babci i Dziadka   
8.01.2020 Ogólnopolski Konkurs  Olimpus matematyczny - sesja zimowa
09.01.2020 Ogólnopolski Konkurs z Języka angielskiego Olimpus

 

Luty 2020
- luty - etap szkolny, kwiecień - etap dzielnicowy .Konkurs Dzielnicowy Tropami Pitagorasa
I- sze półrocze -   imprezy i  uroczystości bez określonej daty Konsultacje logopedyczne dla rodziców uczniów nie objętych terapia logopedyczną
Logopedyczny konkurs plastyczny
Konkurs logopedyczny dla uczniów klasy 4-8
1.02.2020 Warsztaty dla rodziców „Czytać każdy może”
Marzec 2020
14. 03.2020 Obchody Dnia Liczby Pi
17.03.2020 Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego „Focus – Spring 2020”
20.03.2020 Ogólnopolski Konkurs z Języka angielskiego Olimpusek –sesja wiosenna
  Konkurs-Warszawska Syrenka I-III  
  Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny
  Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji
Kwiecień 2020
  Konkurs- Kangurek, Żaczek  
18. kwietnia 2020 Chemia wokół nas -Konkurs wiedzy o wodzie
25 kwietnia 2020 Konkurs Dzielnicowy Tropami Pitagorasa - etap dzielnicowy w naszej szkole
  Tydzień pod hasłem „Różni a tacy sami czyli jesteśmy razem”
  Święto Konstytucji 3-go Maja kl I-III
  Ogólnopolski Konkurs Przyrodniczy Świetlik
  Organizacja” Festynu Dni Ziemi” 

 

Maj 2020
5.05.2020 Ogólnopolski Konkurs Albus Matematyczny
  Szkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej
  Dzień Matki i Ojca
  Konkurs- Najpiękniejszy zeszyt  dla klas II i III
  Konkurs kaligraficzny „Pięknie piszę”
  Szkolny konkurs ortograficzny dla uczniów uczęszczających na zajęcia terapii pedagogicznej
  Akcja „Rowerowy maj” kl I-III
cały rok - zakończenie w maju 2020 Szkolny konkurs Mistrz Matlandii dla uczniów klas 4-8
koniec maja/ początek czerwca Uroczyste rozdanie nagród laureatom Konkursu Dzielnicowego Tropami Pitagorasa w naszej szkole
  Szkolny konkurs ortograficzny dla uczniów uczęszczających na zajęcia
  Fiesta Espanola – impreza hiszpańska dla klas VII-mych i VIII-mych
  Konkurs Albus z Biologii
  Konkurs Albus z Chemii
  Konkurs Albus z Fizyki
  Szkolny konkurs programowania w języku   Python, kl VII-VIII

 

Czerwiec 2020
26.06.2020 Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2019/2020
II półrocze -   imprezy i  uroczystości bez określonej daty Konkurs dla uczniów klas 4-8 na plakat przedstawiających wybraną regułę ortograficzną
Konkurs „Ortograficzne zwierzaki” dla uczniów klas 1-3
Tydzień Ucha i Słuchu
II bieg patrolowe dla uczniów klas 1-3
Konsultacje logopedyczne dla rodziców uczniów nie objętych terapia logopedyczną
Konkurs informatyczny „Mini logia”
Działania całoroczne Udział w Dzielnicowym Konkursie Ekoliga – Akcja zbierania surowców wtórnych (baterie, korki)