ul. Kopcińskiego 7
02-777 Warszawa
Tel./fax: 22 643 84 54 

Szkoła

Smaller Default Larger

Dokumentacja 2019/2020

KONCEPCJA PRACY SZKOŁY PODSTAWOWEJ Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI NR 343 IM. MATKI TERESY Z KALKUTY W WARSZAWIE

ROK SZKOLNY 2020/2021

„Czasy się zmieniają, a my zmieniamy się wraz z nimi”

(sentencja łacińska)

 

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami. 

KONCEPCJA PRACY SZKOŁY PODSTAWOWEJ Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI NR 343 IM. MATKI TERESY Z KALKUTY W WARSZAWIE

ROK SZKOLNY 2019/2020

„Czasy się zmieniają, a my zmieniamy się wraz z nimi”

(sentencja łacińska)

 

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami. 

 NAUCZYCIELE 2019 / 2020

ZESPOŁY PRZEDMIOTOWE

 

Nazwa zespołu 

Skład zespołu

 

Zespół edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej

Ewa Wierzbicka - przewodniczący

Emilia Konopka

Alina Malinowska

Grażyna Kłopotowska

Paulina Szramowska

Joanna Szczucka

Emilia Antczak

Marta Gibniewska

Małgorzata Smogorzewska

Zespół humanistyczno- artystyczny

Paweł Kocemba - przewodniczący

Joanna Kopytowska

Grzegorz Kucharczyk

Tomasz Krzych

Marzena Szwaj (s. Monika)

Ks. Tomasz Bieńkowski

Agnieszka Dąbrowska

Anna Sapiejewska

Natalia Jarosiewicz

Aleksandra Rychlik

Remigiusz Krzemiński

Marianna Gwardys-Bartmańska

Grażyna Kłopotowska

Katarzyna Smolarska

Krystyna Zagrabska

 

 

Zespół nauk ścisłych i przyrodniczych

Danuta Kotowicz - przewodniczący

Janina Nejczyk

Katarzyna Żołędź

Patrycja Walicka

Ewa Gruba

Sylwia Cabaj

Magdalena Zajkowska

Wojciech Rupniewski

Mariusz Małysa

Dorota Vyas

Remigiusz Kamiński

Zespół języków obcych

Joanna Trzcionka - przewodniczący

Aleksandra Grabowska

Marta Relich

Renata Słupska

Konrad Krzemiński

Alina Zhukel

 Zespół wychowania fizycznego

Ewa Redwan - przewodniczący

Mateusz Sołtys

Piotr Zawadzki

Paweł Śpiewak

Zespół psychologiczno- pedagogiczny

Anna Rykaczewska - przewodniczący

Dorota Maciejewska

Hanna Bożym

Anna Skowyrska

Ewa Osiak

Magda Puczyk

Karolina Wielec

Joanna Szczucka

Małgorzata Radzikowska

Paulina Kuzicka

Joanna Ławicka

Magdalena Śpiewak

Sylwia Kanty

 

Zespół nauczycieli wspomagających

 

                         

Magdalena Simonow - przewodniczący

Ewa Terlecka

Magdalena Prymas

Renata Latoszek

Katarzyna Przastek

Aleksandra Drużdż

Anna Smardzewska

Dorota Bogucka

Kamila Tębłowska

Monika Kowalczyk

Agnieszka Paziewska

Krzysztof Browarny

Zespół nauczycieli świetlicy

Irena Polewicz - przewodniczący

Anna Morzyk

Irena Stawrowska

Jolanta Kubalska

Iwona Krzysztoporska

Anna Mróz- Przybysiak

Paweł Śpiewak

Katarzyna Krzych

Katarzyna Zając

Teresa Witak

Beata Głogosz

Jagoda Grzywacz

 

Kalendarium imprez, uroczystości, wydarzeń zaplanowanych w roku szkolnym 2020/2021 

w Szkole Podstawowej nr 343 im. Matki Teresy z Kalkuty

 

Wrzesień 2020

01.09.2020

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

spotkania w formie spotkań klasowych

 

18.09.2020

 

Udział w akcji „Sprzątanie Świata” organizowanej przez Urząd Dzielnicy Ursynów klasy I-VIII

koordynator- D Kotowicz, wychowawcy klas

25.09.2020

Europejski Dzień Języków

J. Trzcionka, M.Relich, K.Krzemiński

zespół językowy

26.09.2020

 

Ogólnopolska Olimpiada Matematyczna Juniora

P. Walicka

30.09 - 4.10

 

 

Szkolny konkurs Mistrz Tabliczki Mnożenia w ramach obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia

 

E. Gruba

09.2020

 

Konkurs Informatyczny  „Bóbr”

D.Vyas

Wrzesień

Konkurs Informatyczny   „Logia”

D.Vyas

Wrzesień

Badania przesiewowe logopedyczne i ryzyka dysleksji

terapeuci pedagogiczni

logopedzi

9 września

Ogólnopolski Konkurs Świetlik

G Kłopotowska kl.1-3

D Kotowicz kl 4-8

wrzesień / październik

Zorganizowanie przez nauczycieli historii szkolnego konkursu poświęconego setnej rocznicy Bitwy nad Niemnem (1920 r.).

 

M. Gwardys-Bartmańska,

T. Krzych

wrzesień / październik

Olimpiada Franciszkańska

 

s.Marzena Szwaj

 

Październik 2020

 

14.10.2020

Ślubowanie klas I

E.Wierzbicka,  Marta Gibniewska

forma uroczystości uzależniona od sytuacji epidemiologicznej ( ogólnoszkolna lub w klasach,)

10.2020

Konkurs poezji dziecięcej kl 1-3

A . Malinowska, T.Witak, E.Konopka

18.10.2020

Dzień Patrona

Wszyscy nauczyciele

Wychowawcy klas

ks Tomasz Bieńkowski

s. Monika Szwaj

Październik etap szkolny

Kuratoryjny Konkurs Biologia

D Kotowicz

24.10 11.11

Światowe Dni Origami

Irena Polewicz, Anna Morzyk, Katarzyna Zając oprócz prowadzonych zajęć na terenie świetlicy, każdy wychowawca może zgłosić chęć uczestniczenia klasy w zajęciach origami. Mogą być one przeprowadzone na lekcji wychowawczej, zapewniamy profesjonalne warsztaty dwóch instruktorów   Polskiego Centrum Origami zatrudnionych w świetlicy.

październik / listopad

Archidiecezjalny Konkurs Santo Subito

 

s.Marzena Szwaj

 

Mazowieckie Przedmiotowe Konkursy Kuratoryjne

październik  - etap szkolny, listopad - etap rejonowy,  etap wojewódzki

Matematyczny Konkurs Kuratoryjny - s.J.Nejczyk

Konkurs Kuratoryjny z Języka angielskiego -J.Trzcionka

Kuratoryjny Konkurs z Języka polskiego -Grzegorz Kucharczyk

Kuratoryjny Konkurs z Geografii -M.Zajkowska

 

Listopad 2020

 

10.11.2020

Szkolne obchody rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

M. Gwardys-Bartmańska,

T. Krzych

25.11.2020

“Dzień Życzliwości”

Zespół pedagogów wspomagających

 

„Dzień sensoryczny” w ramach Tygodnia Dysleksji

Specjaliści szkolni we współpracy z nauczycielami edukacji wczesnoszkolnej.

 

Konkurs- Matematyczny Alfik

 

 

 

Marta Gibniewska

Ewa Terlecka

 

Listopadowa zaduma – wieczór poezji

P. Kocemba

K.Przastek

listopad 2020

Andrzejki (świetlicowe zabawy)

wychowawcy świetlicy

listopad 2020 - styczeń 2021

Konkurs Ortograficzny

Joanna Kopytowska

 

Grudzień 2020

 

 

Jasełka

s.Marzena Szwaj

grudzień 2020

Spotkanie nauczycieli matematyki szkół podstawowych Ursynowa i Wilanowa (przygotowanie Konkursu Tropami Pitagorasa).

s. Janina Nejczyk

grudzień 2020

Kiermasz świąteczny

wychowawcy świetlicy

grudzień 2020

Organizacja Światowego Dnia Niepełnosprawności

zespół pedagogów wspomagających

 

 

 

Ursynowskie Forum Wolontariatu

Klub 8 - P. Kocemba, K.Przastek

Grudzień

 

Ulotka informacyjna: objawy ryzyka dysleksji

terapeuci pedagogiczni

Grudzień

 

Szkolny Konkurs na prezentację świąteczną w Schatun

D.Vyas

Grudzień

Konkurs szopek

ks.Tomasz Bieliński

 

Styczeń 2021

 

Bal Karnawałowy  kl I-III

 

Bal Karnawałowy IV-VIII

 Patrycja Knapik,

Marta Gibniewska  

 

 

 Paweł Śpiewak, Mateusz Sołtys

 

Dzień Babci i Dziadka

Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej i nauczyciele świetlicy (w zależności od sytuacji pandemicznej)

 

Ogólnopolski Konkurs z Języka angielskiego Olimpus

J. Trzcionka

Luty 2021

 

luty

 

Etap szkolny - Dzielnicowy  Konkurs Matematyczny Tropami Pitagorasa

s.J.Nejczyk

I- sze półrocze -   imprezy i  uroczystości bez określonej daty

 

 

Konsultacje logopedyczne dla rodziców uczniów nie objętych terapia logopedyczną

Logopedyczny konkurs plastyczny

 

Konkurs logopedyczny

 

logopedzi

 

 

logopedzi

 

logopedzi

Marzec 2021

marzec

Konkurs Olimpus biologia edycja wiosenna

D Kotowicz

14.03.2021

Obchody Dnia Liczby Pi

 

s. J. Nejczyk

17.03.2020

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego „Focus – Spring 2020”

K.Krzemiński

20.03.2020

Ogólnopolski Konkurs z Języka angielskiego Olimpusek –sesja wiosenna

R. Słupska

 

Konkurs-Warszawska Syrenka

I-III 
IV-VIII

 


Teresa Witak, Dorota Bogucka
Anna Sapiejewska

 

Ogólnopolski Konkurs” Świetlik” klasy 1-3

                                                klasy 4-8

G Kłopotowska

D Kotowicz

 

 

Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny

 

K. Żołędź

marzec 2021

 

Zorganizowanie przez nauczycieli historii szkolnego konkursu poświęconego setnej rocznicy uchwalenia Konstytucji marcowej

(z 18.03.1921 r.)

M. Gwardys-Bartmańska, T. Krzych

 

Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

terapeuci pedagogiczni

 

Rekolekcje szkolne

katecheci

marzec 2021

kiermasz świąteczny

wychowawcy świetlicy

Kwiecień 2021

 

Konkurs Szkolny Mistrz Polszczyzny - 3 edycja

Grzegorz Kucharczyk

 

Konkurs- Kangurek, Żaczek 

 

Alina Malinowska, Patrycja Knapik

kwietnia 2021

Festyn Dni ziemi

 

 

.D Kotowicz, chętni nauczyciele

24 kwietnia 2021

 

Konkurs Dzielnicowy Tropami Pitagorasa - etap dzielnicowy w naszej szkole

s. J. Nejczyk

kwiecień 2021

Obchody Światowych Dni Autyzmu

Zespół nauczycieli wspomagających.

Koniec kwietnia 2020

Święto Konstytucji 3-go Maja kl I-III

 

Wychowawcy klas 1-3

kwiecień / maj 2021

Zaprezentowanie uczniom nagrania akademii poświęconej rocznicy uchwalenia Konstytucji

3 maja (online) oraz zorganizowanie przez nauczycieli historii szkolnego konkursu online memów poświęconych czasów Konstytucji 3 maja.

Marianna Gwardys-Bartmańska,

Tomasz Krzych

 kwiecień 2020

 

Ogólnopolski Konkurs Przyrodniczy Świetlik

G Kłopotowska,D Kotowicz, Alina Malinowska

 kwiecień 2020

 

Organizacja” Festynu Dni Ziemi”

Koordynacja D.Kotowicz

Maj 2021

 

 

Szkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

 

M. Relich

 

Dzień Matki i Ojca

Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej ( forma realizacji uzależniona od warunków epidemiologicznych)

 

Konkurs- Najpiękniejszy zeszyt  dla klas II i III

 

Grażyna Kłopotowska,

Alina Malinowska

 

Konkurs kaligraficzny „Pięknie piszę”

 

E. Wierzbicka

M. Gibniewska

 

Szkolny konkurs ortograficzny dla uczniów uczęszczających na zajęcia terapii pedagogicznej-

terapeuci pedagogiczni

 

 

 

Akcja „Rowerowy maj” kl I-III

 

J.Szczucka

M.Simonow

wych.kl. I-III

cały rok - zakończenie w maju 2020

 

Szkolny konkurs Mistrz Matlandii dla uczniów klas 4-8

 

 

wszyscy nauczyciele matematyki

 

 

koniec maja / początek czerwca

 

Uroczyste rozdanie nagród laureatom Konkursu Dzielnicowego Tropami Pitagorasa w naszej szkole

(zaprosić Burmistrza)

koordynator dzielnicowy J. Nejczyk

Maj 2020

 

Szkolny konkurs ortograficzny dla uczniów uczęszczających na zajęcia

 

 

terapeuci pedagogiczni

Maj 2020

 

Fiesta Espanola – impreza hiszpańska dla klas VII-mych i VIII-mych

 

M.Relich

Maj 2020

 

Konkurs Albus z Biologii

 

 

D. Kotowicz

Maj 2020

 

Konkurs Albus z Chemii

 

S. Cabaj

Maj 2020

“Puchacz Piotr” 1-3, odwołany przez organizatora

 

J.Szczucka, M.Simonow

Maj 2020

 

Konkurs Albus z Fizyki

 

W. Rupniewski

V-VI 2020

 

 Szkolny konkurs programowania w języku   Python, kl VII-VIII

D.Vyas

Maj 2021

Konkurs Albus z języka polskiego

Joanna Kopytowska

Czerwiec 2021

21.06.2020

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021

1-3

 

nauczyciele kl. II

czerwiec 2021

Turniej piłkarski o Puchar Kierownika świetlicy

Paweł Śpiewak, nauczyciele w-f i wychowawcy świetlicy

czerwiec 2021

Dzień Sportu

Nauczyciele WF

czerwiec 2021

Szachowy turniej świetlicowy

Paweł Śpiewak; wychowawcy świetlicy

czerwiec 2021

konkurs z wiedzy z języka hiszpańskiego dla klas 7 i 8

Marta Relich

II półrocze -   imprezy i  uroczystości bez określonej daty

 

 

Konkurs dla uczniów klas 4-8 na plakat przedstawiających wybraną regułę ortograficzną

Konkurs „Ortograficzne zwierzaki” dla uczniów klas 1-3

Tydzień Ucha i Słuchu

 

III bieg patrolowy dla uczniów klas 1-3

 

Konsultacje logopedyczne dla rodziców uczniów nie objętych terapia logopedyczną

Konkurs informatyczny „Mini logia”

 

E. Osiak

 

 

E. Osiak

 

logopedzi

 

 

logopedzi

 

logopedzi

 

 

D.Vyas

Działania całoroczne

 Udział w Dzielnicowym Konkursie Ekoliga – Akcja zbierania surowców wtórnych (baterie,korki )

P Kocemba, Samorząd Szkolny

-          Udział w zawodach sportowych

-          Program “Od zabawy do sportu”

 

Nauczyciele WF

Akcje i konkursy plastyczne, aktywna przerwa plastyczna. Wystawy prac/przegląd plastyczny.

 

K. Smolarska

 

Udział zewnętrznych konkursach języka hiszpańskiego organizowanych przez Biuro Edukacji przy Ambasadzie Hiszpańskiej i innych partnerów / organizacja etapów szkolnych

Marta Relich

 

 

Biblijna Akademia Najmłodszych

s.Marzena Szwaj