Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Turniej szachowy

10.06.2017    |    napisane przez: 

SPRAWOZDANIE  Z UDZIAŁU   UCZNIÓW  SP  343  kl I-III

W  IV TURNIEJ FINAŁOWY 2017 PROJEKTU EDUKACJA PRZEZ SZACHY W SZKOLE

 

2.06.2017r  na Torwarze odbył się IV Turniej Finałowy projektu Edukacja przez szachy w szkole. W turnieju  wzięło  udział  707 uczniów   ze  137 szkół z całej Polski. Uczestnicy  byli podzieleni na grupy wiekowe i płeć. Dzieci z kategoriami szachowymi (a było ich wiele) grały w grupach z początkującymi. Zaplanowano i przeprowadzono 6 rund rozgrywek. Za wygraną uczestnik otrzymywał  3pkt, za remis 2pkt, za przegraną 1, jeśli zawodnik nie podszedł do partii dostawał  0 pkt. W rozgrywkach indywidualnych podliczano sumę punktów zawodnika, w klasyfikacji szkół podliczano sumę punktów zdobytych przez wszystkich zawodników szkolnej drużyny.

Naszą szkołę  bardzo dzielnie reprezentowali  bardzo początkujący szachiści :

Julka Siwek kl.1c, Antek Czajkowski1c, Szymon Kielak 1c,  Marcel Mrożewicz 1c,

 Filip Mroczkowski 1c, Szymon Kałużniacki 2a.

Dla pierwszoklasistów był to ich pierwszy turniej w życiu!

 

Wyniki indywidualne: 

Antek Czajkowski      9 miejsce/    na 35 zawodników w grupie

Marcel Mrożewicz     12 miejsce/  na 41 zawodników w grupie

Julia Siwek                 13 miejsce/   na 24  zawodniczki w grupie

Szymon Kielak          14 miejsce/ na 35 zawodników w grupie

Filip Mroczkowski     23 miejsce/na 41 zawodników w grupie

Szymon Kałużniacki   60 miejsce na 115 zawodników w grupie.

 Klasyfikacja szkół.

Reprezentacja  zebrała  razem 76 punktów co dało  34 miejsce na 137 szkól.

 

Gratulujmy BARDZO UDANEGO DEBIUTU na tak dużym turnieju.

 

 

                                                          opiekun grupy Grażyna Kłopotowska