Wiem więcej, mniej choruję

02.02.2018

Nasza szkoła dołączyła do programu  profilaktyki chorób zakaźnych:

Wiem więcej, mniej choruję.

Program edukacyjny skierowany jest do dzieci, składa się z dwóch bloków tematycznych:

I.  POZNAJEMY CHOROBY ZAKAŹNE i drogi ich szerzenia.

II. PROFILAKTYKA CHORÓB ZAKAŹNYCH (higiena zachowań, szczepienia ochronne).

Szczegółowe cele programu to:

• Zwiększenie wiedzy na temat chorób związanych z nieprzestrzeganiem higieny.
  • Wykształcenie i utrwalenie nawyków higienicznych wśród dzieci w miejscach zagrożeń.
  • Zwiększenie umiejętności rozpoznawania dróg zakażeń.
  • Zwiększenie wrażliwości dzieci na zachowania higieniczne w czasie swojej choroby i choroby innych.
  • Wzrost wiedzy o roli i znaczeniu szczepień ochronnych wśród rodziców, opiekunów, nauczycieli (obowiązkowych i zalecanych).
  • Zwiększenie wiedzy o zagrożeniach chorobami zakaźnymi w innych strefach klimatycznych i ich zapobieganie.

Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w m. st. Warszawie