Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dzielnicowy konkurs plastyczno-historyczny “Moja, Twoja, Nasza wolność”

06.04.2018    |    napisane przez: 
Szanowni Państwo,
w związku z nadchodzącą Rocznicą Uchwalenia Konstytucji 3 maja bardzo serdecznie zapraszamy Państwa uczniów do wzięcia udziału
w DZIELNICOWYM KONKURSIE PLASTYCZNO-HISTORYCZNYM “Moja, Twoja, Nasza wolność” pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Ursynów.
Konkurs organizowany jest przez Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi nr 343 im. Matki Teresy z Kalkuty w Warszawie.
Młodsi uczniowie będą mieli okazję zilustrować pojęcie 'Wolność', nieco starsi narysują komiks historyczny, a uczniowie klas 6 i 7 mogą wziąć udział w debacie oksfordzkiej,
przygotowując się do roli świadomego, mądrego obywatela RP. Na odważnych czekają nagrody :) . A my zachęcamy nauczycieli historii i języka polskiego do wyłonienia spośród uczniów drużyny, która będzie reprezentować szkołę w debacie - to niezwykle kreatywny sposób
zdobywania i prezentowania wiedzy. Pozdrawiamy i zapraszamy :)
Organizatorzy

REGULAMIN
DZIELNICOWEGO KONKURSU
PLASTYCZNO-HISTORYCZNEGO
„Moja, Twoja, Nasza wolność”
w związku z rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 maja
POD PATRONATEM
BURMISTRZA DZIELNICY URSYNÓW – PANA ROBERTA KEMPY
Wstęp
Święto obchodzone 3 maja upamiętnia uchwalenie pierwszej konstytucji w nowożytnej Europie (drugiej na świecie) w 1791 roku. W dokumencie zawarto wiele postępowych tez wypływających z myśli oświecenia, m.in. zwiększono prawa mieszczan, zapewniono ochronę prawną chłopom, zniesiono liberum veto, a przede wszystkim do ustroju państwa wprowadzono koncepcję trójpodziału władz. Niestety, wprowadzenie tych postanowień w życie nie było łatwe. Zaledwie rok później, w 1792 przeciwnicy konstytucji zawiązali konfederację targowicką i wybuchła wojna polsko-rosyjska, zwana również Wojną w obronie Konstytucji 3 maja, która zakończyła się klęską wojsk Rzeczpospolitej. W 1793 roku Rosja i Prusy przystąpiły do II rozbioru Polski. Dopiero po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku dzień 3 maja został oficjalnie ustanowiony świętem narodowym – jednym z najważniejszych w czasach międzywojennych.
Jakie znaczenie ma wolność dla współczesnego człowieka? Tego właśnie chcemy dowiedzieć się od najmłodszych obywateli.
Organizatorem Dzielnicowego Konkursu pt: „Moja, Twoja, Nasza wolność” dla uczniów ursynowskich szkół podstawowych jest Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 343 im. Matki Teresy z Kalkuty ul. Kopcińskiego 7 , 02-777 Warszawa
Zasady ogólne
Konkurs organizowany jest przez Szkołę Podstawową z Oddziałami integracyjnymi nr 343 im. Matki Teresy z Kalkuty, przy ul. Kopcińskiego 7 w Warszawie
W Konkursie mogą brać udział uczniowie szkół podstawowych z Ursynowa.
Udział w konkursie jest bezpłatny.
Prace konkursowe należy dostarczyć w podanym terminie do sekretariatu szkoły.
Konkurs rozgrywany jest w trzech kategoriach wiekowych:
Klasy I – III - konkurs plastyczny
Klasy IV – V – komiks
Klasy VI – VII – debata oksfordzka

Koordynatorzy konkursu:
Magdalena Simonow Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Joanna Szczucka Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Opieka merytoryczna: Dobrochna Gorlińska – Sobusiak
W razie wątpliwości i pytań prosimy o kontakt.

Szczegółowy regulamin w dziale UCZNIOWIE - KONKURSY