Warszawska Syrenka

09.04.2018

Przedstawiamy wyniki 41. edycji konkursu recytatorskiego Warszawska Syrenka 2018, który odbył się w dwóch etapach - szkolnym i dzielnicowym:

Etap szkolny

• Wiktor Makaruk 7C
  • Antoni Sadziak 7C
  • Ada Strach 7C

Laureaci konkursu zakwalifikowani zostali do udziału w eliminacjach dzielnicowych. Pięknie dziękujemy za udział w konkursie wszystkim jego uczestnikom. Gratulujemy laureatowi  i wyróżnionym.

- Komisja eliminacji szkolnych Konkursu

Etap dzielnicowy

Podsumowanie 41. edycji Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka” nastąpiło 23 marca w Sali im. J.U. Niemcewicza w Urzędzie Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy przy al. Komisji Edukacji Narodowej 61.

W tegorocznych dzielnicowych eliminacjach udział wzięło 110 uczniów szkół ursynowskich. Recytacje uczestników oceniało jury w składzie: Maria Reif, Michał Muskat-Zgondek, Zofia Szudakowska oraz Hanna Ochremiak-Sadowska. Przesłuchania kandydatów odbyły się w połowie marca w Domu Kultury SBM „Stokłosy” przyul. Lachmana 5. Naszą Szkołę reprezentowali laureaci eliminacji środowiskowych: Maria Plechawska z kl. 1B, Amelia Kokot z kl. 1C, Piotr Martyniuk z kl. 1C, Weronika Jarka z kl. 3B oraz Jakub Strach z kl. 5C.

- Pielęgnujmy talenty! Niech żyje kultura słowa! W tym roku wybór był piekielnie trudny, bo poziom był bardzo wysoki.  Kultura słowa poprawiła się, dzieci mówią coraz lepiej, wyraziściej – powiedziała na uroczystej gali  przewodnicząca jury - aktorka i animatorka kultury Maria Reif.

Podczas uroczystości zostały ogłoszone wyniki. Wyróżnienie - w tegorocznym etapie dzielnicowym   Konkursu przyznano uczniowi naszej szkoły - Jakubowi Strachowi.

Wszystkim nagrodzonym oraz uczestnikom wręczono dyplomy i upominki książkowe, ufundowane przez Urząd Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy. Wśród licznie zgromadzonych w Sali gości znalazł się pan Robert Kempa – Burmistrz Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy, który obok radnych Ewy Cygańskiej i Teresy Jurczyńskiej-Owczarek wręczał uczestnikom konkursu nagrody.