Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Jubileusz Naszej Szkoły

06.10.2018    |    napisane przez: 

Świętowanie jubileuszu 25-lecia powstania naszej szkoły trwało dwa dni.

W piątkowe południe 28 września 2018 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta GALA JUBILEUSZOWA.  Szybko minęło 25 lat!!! Uroczystość zaszczyciło wielu dostojnych gości. Byli to m.in.: byli dyrektorzy (w tym pierwsza dyrektorka p. Elżbieta Alexandrowicz), Jego ekscelencja Biskup Piotr Jarecki, posłanka na Sejm p. Joanna Fabisiak, zastępca Burmistrza Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy p. Antoni Pomianowski oraz architekt, który zaprojektował szkołę p. Stanisław Stefanowicz. Były uroczyste mowy i prezenty dla Szkoły. Sympatycy placówki ustawili z „cegiełek” budowlę, która miała symbolizować budynek szkoły. To właśnie on jest wyznacznikiem wyjątkowości pierwszej ursynowskiej szkoły „bez barier”. W uroczystości uczestniczyły również delegacje uczniów z poszczególnych klas.

Drugi dzień naszego wspólnego świętowania jubileuszu 25-lecia powstania szkoły to „Festiwal Gier Podwórkowych” który odbywał się w sobotę 29 września i zaczął się o godz. 10:00. Zanim wszyscy przenieśli się w świat gier, obejrzeliśmy "Brzydkie Kaczątko” w wykonaniu aktorów Teatru ON.( Jest to pierwszy profesjonalny teatr osób niepełnosprawnych). Wystąpiła też Daria Stawrowska – absolwentka naszej szkoły. Zaśpiewała piękne utwory z repertuaru różnych artystów. A potem już na dworze zabawa na szkolnym. Pogoda dopisała i pokazaliśmy wszystkim, że można doskonale się bawić z dala od komputera czy telewizora. Była też okazja by pomóc charytatywnie w specjalnej kawiarence. Uczniowie z wolontariatu przygotowali ciasta, sałatki, napoje i inne smakołyki, które będzie można było kupić za dobrowolna opłatą.(Cały utarg z charytatywnej kawiarenki zostanie przekazany dzieciom w Afryce – w ramach akcji Adopcja Serca).

Jak świętowaliśmy możecie zobaczyć w relacji foto z GALI oraz z FESTIWALU GIER PODWÓRKOWYCH