Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wystawa "W drodze do niepodległości"

10.11.2018    |    napisane przez: 
W naszej szkole od 5 do 8 listopada 2018.mieliśmy zaszczyt gościć wystawę "W drodze do niepodległości".

Były to wykonane na bazie materiałów historycznych plansze prezentujące kalendarium najważniejszych wydarzeń od sierpnia 1914 roku do kwietnia 1924 roku. Wystawa od początku 2018 roku udostępniana jest różnym placówkom edukacyjnym i kulturalnym na terenie całego kraju.


Projekt jest realizowany przez PERN S.A., Bank Pocztowy SA, Narodowe Archiwum Cyfrowe i Archiwum Akt Nowych stanowi część obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, koordynowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego Niepodległa na lata 2017-2021. Celem PW Niepodległa jest wzmocnienie poczucia wspólnoty obywatelskiej Polaków oraz zachęcenie rodaków w kraju i za granica do aktywnego uczestnictwa w obchodach i wspólnym, radosnym świętowaniu stulecia odzyskania niepodległości.
Galeria