Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Forum wolontariatu

06.12.2018    |    napisane przez: 
4.12.2018r. w godz. 17.00-19.00 w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Nr 343 im. Matki Teresy z Kalkuty przy ul. Kopcińskiego 7 w Warszawie odbyło się URSYNOWSKIE FORUM WOLONTARIATU dla szkół podstawowych pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Ursynów M. St. Warszawy, p. Roberta Kempy.
 
Honorowym gościem była p. Joanna Fabisiak - Poseł na Sejm RP, prezes Fundacji "Świat na tak". Pani Fabisiak podzieliła się z nami swoim doświadczeniem wolontariatu. Opowiedziała o Balu Integracyjnym, który odbywa się każdego roku w Arenie Ursynów i motywowała, by każdego dnia czynić dobro. "Nie możemy skupiać się na tym, co złe, co nas boli. Czyńmy modę na dobro" - mówiła Pani Poseł do młodych wolontariuszy.
 Uczniowie czterech ursynowskich podstawówek: SP303, SP323, SP340 i SP343 mieli okazję do wymiany doświadczań związanych z działaniami wolontariatu w szkołach. Kolejnym punktem spotkania była "Fabryka dobra". Uczniowie wykonywali ozdoby świąteczne, które zobowiązali się ofiarować komuś w potrzebie.
Ten wieczór był radosnym świętowaniem Światowego Dnia Wolontariusza, dlatego zatańczyły dla nas dzieciaki z zespołu tanecznego "Siedem do trzeciej" (SP343). 
 
Na zakończenie spotkania odbyło się podsumowanie Dzielnicowego Konkursu Literackiego "Legenda o św. Mikołaju". Laureatami zostali:
I miejsce: Zofia Płaza, SP 340, z kl. 6c
II miejsce: Oliwia Iwańczuk, SP 323, z kl. 8a
III miejsce: Łucja Dudzicz, SP 323, z kl. 5a
Wyróżnienie: Adrianna Strach, SP 343, 8z kl.8c