Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

PESEL na legitymacji szkolnej obowiązkowy

07.05.2015    |    napisane przez:  Pawel Chorzempa

Obecnie ustawodawca wprowadził obowiązek wpisania nr PESEL na legitymacjach szkolnych. W przypadku jego braku ulgi nie przysługują.


Dziennik Ustaw z
dnia 8 stycznia 2015 r.
str 5:

3. W legitymacjach szkolnych wydanych na drukach według dotychczasowych wzorów nr 66 i 67, na drugiej stronie tych legitymacji nad tekstem: „Poświadcza uprawnienie do ulg ustawowych przy przejazdach środkami publicznego transportu zbiorowego kolejowego i autobusowego”, wpisuje się odręcznie numer PESEL ucznia, a w przypadku osoby, która nie posiada numeru PESEL – serię i numer paszportu lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość. Wpis opatruje się małą pieczęcią urzędową szkoły. Wpisu dokonuje osoba upoważniona przez dyrektora szkoły.

Dodatkowe informacje

  • Sprawa: Opis sprawy
  • Status: w trakcie realizacji
Czytany 3396 razy