|    napisane przez:
Opieką nad szkolną biblioteką zajmuje się
p. Agnieszka Dąbrowska.
Biblioteka czynna jest w godzinach:

Dzień tygodnia godziny
Wtorek 8:00 - 15.00
Piątek 8.00 - 14.00

Zadania biblioteki szkolnej określone w „Manifeście bibliotek szkolnych” IFLA/UNESCO. 2012):

- wspomaganie i podnoszenie rangi celów edukacyjnych wyznaczonych przez programy nauczania i program pracy szkoły;

- wyrabianie i pogłębianie u dzieci nawyku czytania i uczenia się;

- pomaganie wszystkim uczniom w nauce i wyrabianiu umiejętności przetwarzania i przyswajania informacji;

- organizowanie działań rozwijających świadomość oraz wrażliwość kulturową i społeczną;

- propagowanie czytelnictwa w szkole i poza nią, reklama usług i inicjatyw biblioteki

Księgozbiór naszej biblioteki obejmuje lektury obowiązkowe oraz uzupełniające dla uczniów klas I – VI, a także pozycje z literatury pięknej dla dzieci i młodzieży. Uczniowie mogą również korzystać z księgozbioru podręcznego – encyklopedii, leksykonów, słowników językowych. Uczniowie klas starszych mają do dyspozycji 4 stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu.