|    napisane przez:
Opieką nad szkolną biblioteką zajmują się
p. Agnieszka Dąbrowska i p. Elżbieta Hilt
Biblioteka czynna jest w godzinach:

Dzień tygodnia godziny
Wtorek 8:00 - 16.00
Tel.wewnętrzny 27

SZANOWNI PAŃSTWO,

w miesiącu maju 2018 roku nasza szkoła otrzymała dofinansowanie w wysokości 15 tysięcy złotych na zakup nowości wydawniczych dla dzieci i młodzieży w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Główne cele tego programu to: wzmocnienie potencjału i roli biblioteki szkolnej poprzez zakup nowości wydawniczych oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów. Dzięki pozyskanym środkom finansowym nasza biblioteka wzbogaciła się o nowe książki, które ostatnio dotarły do szkoły. Chwila cierpliwości i wszyscy będą mogli się cieszyć z nowych tytułów. Jest ich prawie 850 sztuk.

Książki tuz po obłożeniu w folie są w rękach czytelników

Wyczekane DOMKI NA DRZEWIE

Super lektura, nie tylko dla chłopaków

Sami sprawdźcie czy ZUZA to ŁOBUZA

Dalsze losy bohaterów MAGICZNEGO DRZEWA

Coś dla fanów twórczości Brandona Mulla

Zadania biblioteki szkolnej określone w „Manifeście bibliotek szkolnych” IFLA/UNESCO. 2012):

- wspomaganie i podnoszenie rangi celów edukacyjnych wyznaczonych przez programy nauczania i program pracy szkoły;

- wyrabianie i pogłębianie u dzieci nawyku czytania i uczenia się;

- pomaganie wszystkim uczniom w nauce i wyrabianiu umiejętności przetwarzania i przyswajania informacji;

- organizowanie działań rozwijających świadomość oraz wrażliwość kulturową i społeczną;

- propagowanie czytelnictwa w szkole i poza nią, reklama usług i inicjatyw biblioteki

Od roku szkolnego 2017/2018 biblioteka mieści się w sali nr 18. Księgozbiór naszej biblioteki obejmuje lektury obowiązkowe oraz uzupełniające dla uczniów klas I – VII, a także pozycje z literatury pięknej dla dzieci i młodzieży. Uczniowie mogą również korzystać z księgozbioru podręcznego – encyklopedii, leksykonów, słowników językowych. Uczniowie klas starszych mają do dyspozycji 2 stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu.