|    napisane przez:
Opieką nad szkolną biblioteką zajmują się
p. Agnieszka Dąbrowska i p. Agnieszka Sadkowska
Biblioteka czynna jest w godzinach:

Dzień tygodnia godziny
Wtorek 8:00 - 16.00
Piątek 8.00 - 12.50

Zadania biblioteki szkolnej określone w „Manifeście bibliotek szkolnych” IFLA/UNESCO. 2012):

- wspomaganie i podnoszenie rangi celów edukacyjnych wyznaczonych przez programy nauczania i program pracy szkoły;

- wyrabianie i pogłębianie u dzieci nawyku czytania i uczenia się;

- pomaganie wszystkim uczniom w nauce i wyrabianiu umiejętności przetwarzania i przyswajania informacji;

- organizowanie działań rozwijających świadomość oraz wrażliwość kulturową i społeczną;

- propagowanie czytelnictwa w szkole i poza nią, reklama usług i inicjatyw biblioteki

Od roku szkolnego 2017/2018 biblioteka mieści się w sali nr 18. Księgozbiór naszej biblioteki obejmuje lektury obowiązkowe oraz uzupełniające dla uczniów klas I – VII, a także pozycje z literatury pięknej dla dzieci i młodzieży. Uczniowie mogą również korzystać z księgozbioru podręcznego – encyklopedii, leksykonów, słowników językowych. Uczniowie klas starszych mają do dyspozycji 2 stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu.