• JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 607

DORADZTWO ZAWODOWE

Prawdziwe bogactwo to nie to, ile twoja praca pozwoli ci zarobić, ale to, kim cię uczyni”

Pino Pellegrino

Szkoła realizuje orientację edukacyjno-zawodową dla uczniów. Działania podejmowane w tym zakresie mają charakter informacyjny i edukacyjny.

W ramach zajęć uczniowie przede wszystkim pracują nad lepszym poznaniem siebie, swoich mocnych stron, uzdolnień, uczą się także planowania swojej kariery edukacyjnej, poznają zawody przyszłości oraz możliwości ustawicznego kształcenia.

Prowadzone w szkole zajęcia, zgodnie z projektem wewnątrzszkolnego programu edukacji zawodowej, mają za zadanie pomóc uczniom w określaniu ich własnych predyspozycji, talentów oraz kształtowania postaw proaktywnych w życiu, rozwijania hobby, odnajdywania pasji.

Uczniowie w trakcie zajęć grupowych i indywidualnych mają stwarzane okazje do bliższego poznania siebie samego, swoich zainteresowań, potrzeb, aspiracji oraz swoich ograniczeń. Przybliżany jest im świat zawodów przyszłości oraz postawa otwartości i gotowości na zmiany. Uczniowie i Rodzice mogą także korzystać z konsultacji indywidualnych dotyczącego doradztwa edukacyjno-zawodowego.

Doradztwo edukacyjno-zawodowe jest stałym elementem realizowanym w ramach lekcji przedmiotowych oraz na godzinach wychowawczych. Dodatkowo treści te będą uzupełniane przez szkolnego doradcę zawodowego w ramach zajęć „Kim będę?”. Zajęcia dostosowane będą do grup wiekowych uczniów. W klasach piątych i szóstych przeprowadzane będą ankiety predyspozycji uczniów.

Przykładowe moduły tematyczne:

Klasy 1-3:

-      Jaki/a jestem?

-      Co lubię i w czym jestem dobry?

-      Co robią ludzie? Jakie mają zawody?

Klasy 4-6:

-      Samopoznanie /moje mocne strony, uzdolnienia, pasje i zainteresowania - dlaczego warto je mieć i rozwijać ?/

-      Świat zawodów, zawody przyszłości

-      Jak planować swoją karierę zawodową ? /poznajemy  polski system edukacyjny/

Na zajęciach pracujemy metodą warsztatową, wykorzystujemy burzę mózgów, prezentacje oraz dyskusję. Przewidywane są  konkursy plastyczne, literackie oraz spotkania z przedstawicielami ciekawych zawodów.

Koordynatorem doradztwa edukacyjno-zawodowego jest pedagog szkolny, doradca zawodowy Pani Agnieszka Kik-Głowacz (konsultacje indywidualne: poniedziałki w godzinach 16.15 – 17.00 lub w piątki w godzinach 15.00 – 16.00).

DLA  UCZNIÓW  KLAS  SZÓSTYCH !

Rekrutacja do gimnazjów

Infolinia dla rodziców dotycząca gimnazjów:

Małgorzata Tonia-Ongirska           tel. +48 22 44 37 213          email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Magdalena Gogacz                        tel. +48 22 44 37 216          email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wszystkich zainteresowanych wyborem dalszej ścieżki edukacyjnej i zawodowej zachęcamy do odwiedzenia poniższych stron. W linkach zamieszczonych poniżej znajdują się zasady przyjęć i harmonogram rekrutacji do gimnazjów.

www.doradztwo.koweziu.edu.pl

www.wcies.edu.pl