• JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 42

Nasze motto:

„W rodzinie i w szkole nie może zabraknąć wychowania dla szacunku, dla życia, dla dobra i piękna…” Jan Paweł II

ZALETY INTEGRACJI

Integracja jest nowym podejściem do problematyki osób niepełnosprawnych, jest alternatywną propozycją do zjawiska izolacji, a oświata integracyjna stanowi wielka szansę wychowania nowego pokolenia inaczej.
Priorytetem w naszej pracy jest wychowanie. Głównym celem jest traktowanie każdego ucznia jako odrębnej jednostki, uznając jej indywidualność za rzecz godną poszanowania.

Korzyści wynikające ze wspólnego pobytu w szkole:
DZIECI INTEGRACYJNE
*naturalne warunki do rozwijania w dziecku jego potencjału intelektualnego i emocjonalnego
*nauka i zabawa w gronie rówieśników
*możliwość utrzymywania kontaktów koleżeńskich poza szkołą
*ułatwienie nawiązywania kontaktów również w dorosłym życiu, uczy pewności siebie i niezależności.

POZOSTAŁE DZIECI
*Przebywanie z osobami niepełnosprawnymi, na co dzień uczy wrażliwości, tolerancji, szacunku, bezinteresownej pomocy.
*Chętnie biorą udział we wspólnej nauce i zabawie, obecność niepełnosprawnych w codziennym życiu staje się oczywista i naturalna
*Uczą się rozumieć potrzeby innych, akceptują różnice w wymaganiach w stosunku do kolegów.

Nauczyciele w trakcie pracy z dziećmi integracyjnym nabyli dodatkowych praktycznych umiejętności, odmiennego spojrzenia na potrzeby dziecka jako ucznia i człowieka. Trudności w nauce, z jakimi borykają się dzieci były i są impulsem do podnoszenia kwalifikacji zawodowych. Zaspakajanie specjalnych potrzeb dzieci powoduje, że szkoła osiąga lepsze wyniki w odniesieniu do wszystkich uczniów.