„Wisła wpływa na Warszawę” - Międzyświetlicowy konkurs plastyczny

31.03.2017    |    napisane przez:
Plaże, pomosty, kajaki… szereg działań umożliwiających mieszkańcom Warszawy i turystom korzystanie z atrakcyjnej przestrzeni publicznej nad Wisłą.

Chcąc przybliżyć dzieciom idee Roku Rzeki Wisły (więcej informacji na www.rokwisly.pl) oraz faktu że Wisła jest rzeką bliską każdemu warszawiakowi organizujemy międzyświetlicowy konkurs plastyczny.

Tematem konkursu jest wpływ Wisły na aktywności mieszkańców Warszawy w czasie wolnym.

Celem konkursu jest:
- Przybliżenie dzieciom rzeki Wisły jako miejsca bliskiego każdemu warszawiakowi
- Zainteresowanie uczniów możliwościami aktywnego spędzania czasu wolnego nad Wisłą:
 - transport alternatywny (żegluga i komunikacja rowerowa, kajaki)
 - miejsca spacerowe - bulwary wiślane
 - multimedialny Park Fontann
 - Nadwiślański Szlak Rowerowy
 - Port Czerniakowski
 - plaże miejskie na praskim brzegu Wisły
- Ukazanie uczniom przyrody wiślanej, siedlisk roślin i zwierząt.
- Motywowanie uczniów do samodzielnej pracy.
- Rozwijanie zainteresowań plastycznych i wyobraźni twórczej dzieci i młodzieży.
- Kształtowanie wrażliwości artystycznej.

W załączniku szczegóły dotyczące konkursu