Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

terapia logopedyczna

30.11.2016

Logopeda jest specjalistą w zakresie kształtowania mowy. Wykrywa i niweluje wady wymowy, zaburzenia głosu, ale także dba o jej rozwój pod względem gramatycznym, leksykalnym i fonetycznym.  
Doskonali nabyte umiejętności językowe lub kształtuje je od początku w przypadku ich braku lub utraty. 

Dbałość i troska o rozwój zdolności językowych dotyczy ludzi w każdym wieku, jednak jest szczególnie ważna w przypadku dzieci. Prawidłowa wymowa nie tylko umożliwia sprawną komunikację ze światem, lecz również wpływa pozytywnie na rozwój osobowości naszych pociech. 

Dzięki stałej opiece logopedów, możliwe jest wczesne wykrycie wszelkich nieprawidłowości u naszych uczniów oraz zastosowanie odpowiedniej, dostosowanej do potrzeb i możliwości dziecka, terapii indywidualnej lub grupowej (podczas treningu komunikacji). Podstawą pracy są ćwiczenia w formie zabaw i gier. Terapia zawiera elementy ćwiczeń słuchowych , słuchowo - językowych, ruchowych, motoryki małej i dużej. Najlepsze efekty pracy z dzieckiem możliwe są dzięki systematycznym ćwiczeniom, ścisłej współpracy z rodzicami, wychowawcami oraz innymi specjalistami.