• JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 577

Warsztaty Teatralne

20.11.2013

Przez prawie trzy miesiące uczestniczymy w warsztatach teatralnych organizowanych przez animatorów z Teatru Syrena. Warsztaty dotyczą czytanej w klasie trzeciej lektury pt.”Dzieci z Bullerbyn” Astrid Lingren. Każde zajęcia poświęcone są innej działalności ludzi pracujących w teatrze przy realizacji sztuki pt. „Dzieci z Bullerbyn”.

1.24.X.2013r„My dzieci z Bullerbyn” – spotkanie z reżyserem spektaklu panem Krzysztofem Jaślarem, który opowiadał nam o adaptacji, scenariuszu oraz opowiadał, czym kierował się przy doborze scen i aktorów. Poznaliśmy zespół realizatorów. Zapoznaliśmy się z całym projektem. Każdy na zakończenie otrzymał specjalne materiały dotyczące dzisiejszych zajęć oraz pracę domową – „Rozpoznawanie rodzajów tekstów”.

2.7.XI.2013r-  Dziś pracowaliśmy wokół scenografii "Lekcja Ollego - Scena i kostium". Spotkaliśmy się z p. scenarzystką Joanną Kuś i kostiumologiem  Bożeną Ślagą. Dzieci dowiedziały sie jak kiedyś wyglądały teatry i jak grano sztuki, kto w nich występował, a jak to wygląda w czasach obecnych. Dowiedziały się co to jest scenografia i kostium. Odbyły się dwa zajęcia plastyczne. Na pierwszym dzieci malowały, wyklejały i ozdabiały przyniesione z domu koszulki - ozdabiały tak jakby miały w nich występować w przedstawieniu. Drugie zaś polegało na wykonaniu dekoracji na mini scenie do dowolnego fragmentu książki. To była praca grupowa. Jako pracę domową mieliśmy zaprojektować strój dla siebie do tego przedstawienia.

3.14.XI.2013r-  zajęcia były pod tytułem "W Bullerbyn zawsze jest wesoło". W pierwszej części dzieci dowiedziały się jak można bawić się cieniem ( cień rzucany rękami, cień rzucany całym ciałem i cień rzucany przez przygotowany kształt ). Dzieci zaprojektowały własny kształt, który potem wycięły i przyczepiły do patyczków. Dowiedziały się o niedramatycznych gatunkach teatralnych jak parada, maska czy lalka. Następnie na spotkaniu z przedstawicielami firmy IKEA poznawały Szwecję, jej krajobraz, cechy charakterystyczne i zwyczaje. Na zakończenie dzieci ozdobiły dwa drzewa kolorowymi kwiatami.

4.21.XI.2013r- dzisiejsze zajęcia to „Muzyka Ollego”. Zajęcia mieliśmy z choreografem przedstawienia panią Ingą Pilchowską, która uczyła nas układów tanecznych ze spektaklu. Potem wykonywaliśmy maski. Używaliśmy różnych materiałów do ich wykonania.

5. 26.XI.2013r -
nagranie w profesjonalnym studio nagrań piosenki "Najłatwiejsze ciasto w świecie"

6. 3.XII.2013r- "Szukamy skarbu" - będziemy poszukiwać skarbu w teatrze tak jak dzieci w Bullerbyn., spotkamy się z przedstawicielami Ambasady Szwecki - sponsora spektaklu, aktorami i weźmiemy udział w próbie generalnej do przedstawienia "Dzieci z Bullerbyn".

Warsztaty teatralna

Podsumowanie Roku Tuwima

20.11.2013
Uczniowie z naszej klasy wykonali liczne gazetki o życiu i twórczości Juliana Tuwima. Wykonali przepiękne ilustracje. Prace można było ogladać na tablicy biblioteki szkolnej.

Zajęcia w Słomczynie

19.11.2013