• JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 558

Wycieczka do WFDiF (foto)

31.12.2014

Wycieczka do wytwórni filmowej.

18.12.2014

WYCIECZKA DO WYTWÓRNI FILMOWEJ

,,WYTWÓRNIA FILMÓW DOKUMENTALNYCH I FABULARNYCH”

WFDIF

Pewnego październikowego, pochmurnego dnia pojechaliśmy na wycieczkę do wytwórni filmowej, w której był nagrany m.in.  film „Miasto 44”. Film ten opowiada o Powstaniu Warszawskim.
Na miejscu powitała nas bardzo uprzejma pani przewodnik. Powiedziała nam, jakie w wytwórni obowiązują zasady i zabrała nas do garderoby. Dała nam do założenia wojskowe kurtki, opaski na ramiona w biało-czerwonych barwach i do wyboru harcerski beret, hełm lub furażerkę. Potem pojedynczo wchodziliśmy do pomieszczenia, w którym pani charakteryzatorka malowała nam rany na twarzach. Ponieważ była ona profesjonalistką i używała profesjonalnych przyborów, malunki wyglądały jak prawdziwe.
Następnie weszliśmy na plan. Było tam mnóstwo reflektorów, kamer, mikrofonów oraz jazda czyli tory, po których jeździ wózek z kamerzystą. Widzieliśmy budowlę ze styropianu, drewna i cegieł. Całość tworzyła konstrukcję mieszkania ze zrujnowaną ścianą. Gdy weszliśmy do środka okazało się, że jesteśmy w mieszkaniu, które składa się z sypialni, kuchni i przedpokoju. Było tam bardzo dużo przedmiotów codziennego użytku, których już się nie używa np.: lampa naftowa, stary budzik oraz dziecięcy drewniany konik na biegunach.
Wycieczka bardzo mi się podobała. Na koniec mieliśmy podjąć decyzję, czy usunąć charakteryzację czy nie. Większość z nas zostawiła i w drodze powrotnej wzbudzaliśmy zainteresowanie w komunikacji miejskiej.
Zajrzyjcie do galerii to sami się przekonacieJ

Hubert  Kociszewski 5d

Nowy rok szkolny.

18.12.2014

Nowy Rok Szkolny 2014/2015 r.

Wrzesień 2014 r.

W dniu 1 września  2014 roku przyszliśmy na rozpoczęcie roku szkolnego. Na apelu Dyrektor (Pan Tomasz Zając) powiedział, że życzy nam wielu sukcesów - nie tylko sukcesów naukowych, ale też sportowych . Życzył też piątoklasistom, żeby dobrze się czuli w tym roku szkolnym. Później spotkaliśmy się z naszym wychowawcą – Panem Tomasz Krzychem. Okazało się, że do naszej klasy nie będą już chodzić Hania Ejsmond  i Piotr Zieliński. Było nam bardzo smutno. Do naszej klasy dojdzie   Agata Górka. Po paru dniach my chłopacy do niej przywykliśmy. Zaprzyjaźniła się też ze wszystkimi dziewczynami.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Tymon Buszman VD

Panel użytkownika

Panel logowania i rejestracji SP343